Firma Pab-Katmar istnieje na rynku polskim od 1995 roku. Przedmiotem naszej działalności jest produkcja 100% bawełnianych tkanin :

  • tetrowych,
  • flanelowych oraz
  • pościelowych

których sprzedaż prowadzimy zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Produkowane przez nas tkaniny są wykonywane z najwyższej jakości surowców. Jakość, staranność wykonania, monitorowana na każdym etapie procesu produkcji oraz atrakcyjne wzornictwo potwierdzone jest przyznanym nam certyfikatem „ Bezpieczny dla Dziecka”. Mając na względzie przeznaczenie naszych tkanin ( pieluszki i pościel ) dbamy o to aby były one hipoalergiczne.

Pragniemy zaznaczyć, że nie prowadzimy sprzedaży tkanin z importu. Cały proces produkcyjny jak i proces bielenia tkanin odbywa się w naszej firmie. Technologia bielenia tkaniny stosowana przez nas jest preferencyjną metodą wymienioną w dokumencie referencyjnym, dotyczącym BAT dla przemysłu włókienniczego – są to najlepsze dostępne technologie rekomendowane przez Komisję Europejską. Daje to gwarancję, że nasze produkty są typowo polskie i zarazem bezpieczne dla dziecka i jego wrażliwej skóry. Wyróżnia nas to spośród innych producentów tego rodzaju tkanin oraz daje nam poczucie indywidualności.

Aby lepiej i szybciej reagować na zmieniającą się modę a co za tym idzie zapotrzebowanie naszych klientów Pab-Katmar ciągle się modernizuje. I tak w bieżącym roku uruchomiliśmy własną drukarnie tkanin i wyposażyliśmy ją w nowoczesną, 8 kolorową, drukarkę rotacyjną. W ten sposób cały proces produkcji począwszy od tkania poprzez bielenie kończąc na drukowaniu odbywa się w naszej firmie , co pozytywnie wpływa na wysoką jakość naszych produktów.

W uznaniu naszych starań w kierunku doskonalenia i rozwoju produkcji jesteśmy cyklicznie wyróżniani w kolejnych edycjach konkursu Pulsu Biznesu tytułem „ Gazeli Biznesu”. Efektem poczynionych przez nas inwestycji jest nowość w naszej ofercie tzn usługowe drukowanie tkanin.